Slide Background
Witaj na stronie
Centrum oznakowania.
Ponad 20 lat doświadczenia.

Tymczasowa organizacja ruchu - Gdańsk

Tymczasowa organizacja ruchu służy do bezpiecznego prowadzenia kierowców przez strefy robót lub przez obszar, na którym trwa jakieś zdarzenie. Ten rodzaj oznakowania może odgrywać kluczową rolę w utrzymaniu stałego przepływu ruchu, gdy incydent, strefa pracy lub inny rodzaj zdarzenia tymczasowo zakłóca normalny przepływ ruchu. Gdańsk, a więc i Trójmiasto, gdzie działa nasza firma posiada dość znacznie rozbudowaną infrastrukturę drogową co bez wątpienia wpłynęło na poziom naszych usług. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w kwestii dostarczania profesjonalnych rozwiązań w tym zakresie, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną rolę odgrywa stosowne oznakowanie dróg.

 

Trudno przecenić aspekt jakim jest tymczasowa organizacja ruchu, ponieważ stanowi ona ogromną wartość dla każdej społeczności, w której jest rutynowo używana, o czym jako firma z Gdańska doskonale zdajemy sobie sprawę. Czynnikiem, który jest chyba najbardziej oczywisty w przypadku stosowania tego typu znaków, jest współczynnik bezpieczeństwa. Każdego roku w strefach robót dochodzi do znacznej liczny wypadków, w których giną i ranni są zarówno kierowcy, jak i pracownicy w tych strefach. Tymczasowa organizacja ruchu pomaga regulować tranzyt i wydajnie kierować pojazdami przez obszar pracy i robót, znaki kontroli ruchu pełnią ważną rolę w utrzymaniu wysokich standardów bezpiecznej jazdy.
Niewątpliwie brak rozwiązania jakim jest tymczasowa organizacja ruchu znacznie zwiększyłaby liczbę wypadków z udziałem kierowców i pieszych, głównie w strefach robót na krajowych autostradach i nie tylko.

 

W przeciwieństwie do tradycyjnych znaków drogowych, istnieje ogromna liczba różnych typów tymczasowych znaków kontroli tranzytu ze względu na fakt, że istnieje tak wiele różnych sytuacji, które należy uwzględnić.

 

Tymczasowa organizacja ruchu realizowana jest głównie za pomocą kolorowych znaków zawierających symbole i słowa oraz wyraźnie pomarańczowe barwy, aby ułatwić ich odczytanie nawet w trudnych warunkach. Tymczasowa organizacja ruchu poprzez tego rodzaju  znaki kontroli musi przekazywać jasne i wyraźne komunikaty, które są zarówno ogólne jak i szczegółowe. Co ważne i warte podkreślenia, tymczasowa organizacja ruchu jest realizowana poprzez trzy typy znaków, na które przypadają znaki ostrzegawcze, znaki informacyjne, znaki nakazu, a kolory dla każdego z tych typów są zgodne z tymi samymi wytycznymi, co zwykłe znaki transportowe.

 

Nasza firma z siedzibą w Gdańsku, dostarcza profesjonalne rozwiązania wspomagające odpowiednią organizację ruchu, niezależnie, czy to stała, czy tymczasowa organizacja ruchu. Oferujemy specjalistyczne znaki drogowe wspierające zarówno przepływ ruchu, jak i zabezpieczenie budowy dróg, mostów, wszelkich imprez masowych i nie tylko. 

Centrum Oznakowania Fabian Nowak
ul. Szarych Szeregów 2/22
85-829 Bydgoszcz

tel. 794-082-020

e-mail: centrum.oznakowania@gmail.com

NIP 9532777366
REGON: 386466736